jak na nejen svatební prskavky

29.04.2022


Prskavkové svatební fotky

Svatební prskavky a focení s nimi je v poslední době doslova hitem. A není se čemu divit. Prskavky jsou zábavné, vytváří kouzelnou atmosféru a navíc jako bonus mohou vzniknout úchvatné fotografie.

Pokud i Vy toužíte po prskavkových fotkách na Vaší svatbě, oslavě a podobně, je potřeba prskavkovou podívanou připravit, aby se vše podařilo na jedničku.

Naprosto zásadní je časové naplánování. Já nejraději zařazuji tuto část svatebního focení po západu slunce, kdy je již dostatečně šero, protože během odpoledne prskavky nevyniknou, tma jako v pytli taky není docela žádoucí, protože to už je pozadí nezajímavě černočerné a je třeba si uvědomit, že na fotce je vidět jen to, co je bezprostředně osvětlené. Na internetu se dnes snadno dá zjistit, kdy slunce zapadá, berme také v potaz, že v deštivém a zamračeném dni se stmívá trochu dříve.

Prskavky vybírejte rozhodně ty dlouhé, nechceme přece, aby ty první zažehnuté zhasly dříve než si poslední hosté teprve připálí. Jelikož při večerním focení často někteří z hostí podléhají svatebnímu veselí, je opravdu nutné ohlídat, aby se prskavky připalovaly zároveň, nejlíp na povel. NA BĚŽNÉ ZAPALOVAČE ZAPOMEŇTE! U třetí prskavky totiž zpravidla začnou pálit prsty a vůbec rozprskávání neprobíhá podle představ. Osobně mám nejlepší zkušenosti se zapalováním od svíček, které jsou rozmístěny a je jich dostatek. Mohou i doplnit atmosféru na fotkách. Jinému kolegovi se osvědčuje připalování prskavek jednu od druhé.

Zapáleno a hoříme, prskáme, záříme!

Máme velmi krátkou dobu na tvorbu úchvatných fotografií, při kterých všichni sledovači Vašeho instagramového účtu blednou závistí nebo lajkují jako o život:):)

Aby tomu tak bylo i ve skutečnosti a výsledek byl tak skvělý, jak si vysníme je důležité hlavně o našem plánu informovat svatebního fotografa. Zkušený svatební fotograf si s prskavkovým focením jistě poradí,ale úplně jednoduché to není, při některém typu scény je třeba mít další vybavení ( například stativ).

Ujasněme si, jakou budeme chtít formu. Často svatebčané udělají špalír, kterým novomanželé procházejí. Prskavky vy měly být natolik blízko, aby ženicha a nevěstu, kterým samozřejmě taky dáme do rukou prskavky, dostatečně osvětlili, ale také přiměřeně daleko, aby byly v bezpečí šaty a lihovým lakem zpevněný účes nevěsty. (možná na hasičské či kaskadérské svatbě by zažehnutí novomanželů mohlo být vítaným zpestřením, my se do toho raději pouštět nebudeme, protože je fajn, když největším zdravotním problémem je mírná nevolnost z prohýřené noci)

Další možností je tanec uprostřed prskavkového kruhu, který nesmí být příliš široký, aby tanečníky zvládl osvětlit. Pokud se chce zúčastnit mnoho světlonošů, doporučuji vytvořit raději dva soustředné kruhy.

Malování světlem je o trochu více kreativnější a nevšední. K rozzářeným prskavkám potřebujeme tak 10 i více svatebních hostí, nejlépe je delegovat ty, kteří ještě koordinují pohyby a vytvoříme skupinku jako při focení po obřadu. Prskavkami pak můžou pohybovat nebo malovat srdce a písmena. Při psaní písmen a číslic se mi osvědčuje, aby každý nanečisto ukázal, co a jak bude kreslit, po několika přípitcích si snadno neuvědomí, že ze svého pohledu vlastně musí psát zrcadlově obráceně.

O nastavení expozice se nebudu rozepisovat, každá situace vyžaduje trochu jiné, limity nastavení iso by měl odhadnout Váš fotograf, ale nepochybujte o tom, že Vás to bude bavit.